Naleśniki dobre na obiad

nalesnik

Naleśniki, znane ca całym świecie w nieco zmienionej formie są popularne także w Polsce. Zdecydowanie jednak podawane są bardziej na słodko niż na słono lub z mięsem.

Do przyrządzenia naleśników nie potrzebujemy skomplikowanych składników. Wystarczy mąka, odrobina mleka oraz jaja. W wersji obiadowej spotykane są rzadko, a wielka szkoda. Są bowiem bardzo sycące, można skomponować pyszny obiad z tego co mamy aktualnie w lodówce. Mogą to być pieczarki lub inne warzywa, mięso mielone, kawałki kurczaka pozostałego z obiadu lub szynkę i ser. Wystarczy je zapiec lub usmażyć, a wyjdzie bardzo sycący i smaczny obiad. Będą dobrze smakowały z sosem czosnkowym lub innym.

Do przygotowania tego typu dania mogą nam posłużyć dostępne na rynku gadżety, które w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności. Mowa tutaj o patelni do naleśników, używa się jej na kuchence gazowej. Naleśniki nie przywierają do powierzeni. Innym pomocnym urządzeniem mogą być naleśnikarki, elektryczne, specjalnie przeznaczone do smażenia. Dzięki naleśnikarce nasz naleśnik będzie o odpowiedniej grubości, nie przypali się, a jego przygotowanie zajmie tylko chwilę.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa