Rola witryn chłodniczych w nowoczesnym sklepie

Przechowanie chłodzonych artykułów spożywczych nie byłoby możliwe bez nowoczesnych witryn chłodniczych. Czym one tak naprawdę są i jakie można wyróżnić ich cechy charakterystyczne?

Niska temperatura

Najważniejsze funkcje witryn chłodniczych jest oczywiście zdolność do chłodzenia znajdujących się w ich obrębie produktów. Witryna chłodnicza posiada zdolność do chłodzenia produktów spożywczych do temperatury minimalnie powyżej zera. Dzięki temu produkty znajdujące się w witrynie nie ulegają zamarznięciu i tym samym – są czytelne dla odbiorcy. Idealnie nadaje się ona do prezentacji wszelkich produktów o krótkim terminie ważności, wymagających przechowywania w niskich temperaturach, Jest to bardzo ważne jeżeli chce się jak najdłużej zachować doskonałą jakość oraz walory smakowe produktu

Podświetlenie

Istotnym elementem każdej witryny chłodniczej są zainstalowane w jej wnętrzu źródła światła. Najczęściej mają one formę lamp Led, co z jednej strony wiąże się że sporymi oszczędnościami a z drugiej – pozwala na równomierne oświetlenie wnętrza komory chłodniczej. Odpowiednio dobrane oświetlenie może przyciągnąć uwagę klienta i zachęcić go do zrobienia zakupu. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio wyeksponować dany produkt.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa